Občanské sdružení Českobroďák chce zdravější a čistější město pro naše děti.

Českobroďák a jeho aktivity PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Jiří Havlíček   

Českobroďák a jeho aktivity

Občanské sdružení Českobroďák se nezabývá pouze bezpečností na českobrodsku. V tomto článku se ohlédnu za některými nedávnými akcemi.

Na konci roku proběhl Kurz 1. pomoci pro veřejnost. Přednášejícím byl záchranář RZS Středočeského kraje. Přítomné učil základní prvky první pomoci při nálezu zraněného, kontrolu a zajištění životních funkcí, ošetření krvácení a zlomeniny, pomoc při bezvědomí, resuscitaci, přiložení tlakového obvazu, dlahy, nepřímou srdeční masáž a další.

Tento kurz byl realizován také na všech základních školách v Českém Brodě, kdy byli proškoleni žáci II. stupně. Naposledy tomu bylo v dubnu 2013 v 1. ZŠ Žitomířská. Kurz byl natolik úspěšný, že jej 15. 5. absolvoval i celý pedagogický sbor, kterému tímto děkujeme za spolupráci.    

Počátkem roku jsme připravili seminář Sebeobrany pro ženy. Účastnice se dozvěděly spoustu informací, především jak se vůbec nedostat do rizikové situace, při které je nutno použít tvrdé obrany vlastní osoby či svých blízkých. Přítomné ženy si vyzkoušely zacházení s cvičným slzným plynem, údery na citlivá místa, apod.

20. 1. 2013 se v českobrodské Sokolovně konaly první zkoušky dětí, které navštěvují oddíl Sebeobrany Český Brod. Z početné dětské základny se zkoušek na „bílé tričko“ zúčastnilo 17 nejzkušenějších bojovníků a bojovnic ve věku od 5 do 12 let. Do výčtu obranných a bojových technik patřily např. přímé údery, obrana proti škrcení a základní páky na zápěstí.

Pobyt v prirode2013    PP 2013

V březnu 2013 proběhly 2 osvětové akce pro seniory z českobrodska na téma Bezpečnost a kriminalita páchaná na seniorech. Českobroďák hodlá oslovovat i starší generace, neboť jsou čím dál častěji terčem útoků pachatelů.

Dále byly realizovány tematicky zaměřené Pobyty v přírodě pro děti do deseti let, Karneval pro děti a dospělé, zábava Rej andělů a čertů nebo Pálení čarodějnic.

Děkujeme amatérskému divadlu ČOUD, které darovalo našemu sdružení výtěžek z představení Dívčí válka (8 tis. Kč). Část byla použita pro charitativní účely – sbírka pro Maxima a část na další akce sdružení.

Již dnes si Vás dovoluji pozvat na 3. Dětský branný den 14. 9. 2013 v parku v Českém Brodě.

Pokud chcete pomoci, napište na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo zavolejte na tel. 774200158. Více informací na www.ceskobrodak.cz nebo na našem facebooku. 

                                                                        Mgr. Jiří Havlíček, o.s. Českobroďák

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pondělí, 24 Červen 2013 08:15
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197