Za Evropu bez válek a Český Brod bez drog

Oznámení - Pátrání - Pomoc
Mapa varen a pěstíren PDF Tisk Email

* Dle uváděného zdroje PČR byly v roce 2016 odhaleny varny v Kounicích a Českem Brodě (v teritoriu těchto obcí)

Národní protidrogová centrála SKPV PČR - Mapa varen a pěstíren

Zveřejnění mapy odhalených laboratoří na výrobu metamfetaminu a pěstíren netechnického konopí.

mapa odhalených varen pervitinu 2016

S ohledem na aktuální situaci v oblasti nelegální výroby metamfetaminu a marihuany a související dlouhodobě neřešený problém kontaminace bytů a objektů, zpřístupňuje Národní protidrogová centrála dnem 1. listopadu 2016 mapu s vyznačením míst, kde byla Policií ČR odhalena a zajištěna laboratoř na výrobu metamfetaminu či pěstírna netechnického konopí.

Cílem zveřejnění těchto údajů je zejména ochrana zdraví a bezpečnosti postižených osob, které nemají možnost tuto informaci jiným způsobem získat. Zároveň chce Policie České republiky touto cestou informovat o rizicích a trendech spojených s nelegální výrovou drog a motivovat k větší obezřetnosti a všímavosti.

Při produkci metamfetaminu dochází ke vzniku mnoha nebezpečných plynů a aerosolů, které velmi zásadně kontaminují prostor, ve kterém k varu dochází. Následně se taktéž mohou šířit obytným domem, ať již přes společné prostory nebo vzduchotechniku, kterou jsou případné ostatní byty propojeny a tím jsou rizikem i pro ostatní obyvatele domu. Vzhledem k tomu, že následná dekontaminace a sanace prostor po výrobě metamfetaminu je velmi finančně náročná i složitě proveditelná, téměř nikdo ji neprovádí. Velké riziko pak následně přináší i řemeslníkům, kteří často bez znalosti okolností objekt rekonstruují běžným způsobem. Kontaminované je samozřejmě veškeré vybavení bytu, včetně nábytku, textilií, drobných předmětů, stejně jako omítky, odpady, ventilace, jímky atd. Noví nájemníci, kteří si takovýto byt či dům v dobré víře koupí nebo pronajmou, jsou pak dlouhodobě vystaveni vlivu těchto velmi toxických a nebezpečných látek s negativním vlivem na jejich zdraví. V České republice aktuálně neexistuje autorita, která by tento stav nějakým způsobem kontrolovala a přijímala opatření.

Obdobná situace nastává v případě provozování pěstírny netechnického konopí, kdy pachatelé stejně jako pro zřizování varen metamfetaminu využívají převážně pronajaté prostory. Pěstírny se často nacházejí ve speciálně upravených domech v obytných čtvrtích, ale také v odlehlých oblastech a přinášejí s sebou celou radu rizik pro nejbližší okolí. K největším nebezpečím, která mohou „indoor“ pěstírny představovat, patří zejména jedovaté výpary z pěstební činnosti, požáry vzniklé zkraty na neodborně provedených zásazích na elektrickém vedení, zasažení elektrickým proudem, narušení statiky domu při stavebních úpravách a škody na životním prostředí vlivem chemických látek požívaných při pěstování.

Zveřejněním map se Policie ČR zároveň snaží upozornit na rozsah nelegální výroby omamných a psychotropních látek či prekursorů v ČR a s ním souvisejících negativních zdravotních a ekologických dopadů a iniciovat tím větší zájem o tuto problematiku a předcházení a řešení těchto nežádoucích a nebezpečných jevů.

Mapa je přístupná na www.policie.cz/mapavaren

Zpracovala:
kpt. Mgr. Barbora Kudláčková
tisková mluvčí
1.11.2016

ZDROJ (kompletní znění článku): http://www.policie.cz/clanek/mapa-varen-a-pestiren.aspx

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Středa, 23 Listopad 2016 11:23
 
Dvojici mladíků odcizila a zapálila auto. Poznáte je? PDF Tisk Email

Dvojice mladíků odcizila a zapálila auto. Poznáte je?

 Nymbursko - Zloději se také pokusili vybrat peníze z ukradené platební karty. Policisté zajistili snímky od bankomatu v Českém Brodě.

24.10.2016 SDÍLEJ:

bankomat zlodeji1       bankomat zlodeji2

Zloději u bankomatu.Foto: Policie ČR

Komplikovaný případ řeší policisté. Jeho začátek se datuje už do letošního srpna. Měl však několik pokračování.

Pomoci najít zloděje mohou i čtenáři Nymburského deníku. To v případě, že poznají mladíky na zveřejněném snímku a ozvou se policistům.

Ale popořadě. Jak už bylo řečeno, první dějství případu se odehrálo před koncem letních prázdnin v Kounicích. „V noci z 18. na 19. srpna došlo v obci Kounice ke krádeži vozidla. Majitel své auto značky Kia Rio zaparkoval před domem kolem 22. hodiny, kdy jej uzamkl a odešel. Ráno už ale své auto na místě nenašel. Společně s vozidlem došlo k odcizení pouzdra s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou, dále byly ve voze ponechány dva mobilní telefony 
a koženkový kufřík s firemními doklady," popsala krádež policejní mluvčí Petra Potočná. V tu chvíli vyčíslil majitel vozu škodu na 32 tisíc korun.

Případem se ihned začali zabývat policisté z obvodního oddělení Sadská. Těm se podařilo zjistit, že z odcizené karty se hned 19. srpna pokusili vybrat finanční hotovost dva muži, a to z bankomatu v Českém Brodě. „Z kamerového záznamu se pak podařilo zajistit fotografie, a proto se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při zjištění totožnosti mužů na fotografiích. Jakékoliv informace proto sdělte na tísňovou linku 158 nebo na telefonní číslo 724 323 475," žádá policejní mluvčí.

Na začátku října se podařilo objevit i ukradené vozidlo. Bohužel ve stavu, kdy už nikomu neposlouží. „Zmíněné vozidlo pak bylo dne 1. října v odpoledních hodinách nalezeno ohořelé u lesa Mračenice, v katastru obce Velenka," doplnila Potočná.

Autor: Miroslav Jilemnický
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/zlociny-a-soudy/dvojice-mladiku-odcizila-a-zapalila-auto-poznate-je-20161024.html

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Středa, 23 Listopad 2016 10:59
 
Pozor na podvodníky PDF Tisk Email

POZOR NA PODVODNÍKY!

Touto cestou Vás chceme upozornit na velice promyšlený způsob podvodu.

nepenize

 Neznámý/á pachatel/ka prostředníctví telefonu kontaktuje převážně seniory, kdy se vydává za člena rodiny (např. manželka vnuka,vnuk). Během hovoru požádá o půjčku finanční hotovosti. Takto oslovená osoba v domnění, že skutečně hovoří se členem rodiny s půjčkou souhlasí a finanční hotovost připraví. Poté se dostaví na adresu muž či žena, jejichž návštěva je avizována prostředníctvím zmíněného telefonátu. Tito se při příchodu představí jako přátelé rodinného příslušníka, který je požádal o vyzvednutí finančního obnosu. Veškeré informace do sebe zapadají a není tedy prostor k pochybnostem. Touto lstí se neznámý pachatel bez užití násilí zmocní Vašich úspor. Vyzýváme k opatrnosti ! V případě, že budete takto osloveni, vždy si ověřte, zda jste skutečně hovořili s někým z rodiny či nikoli. Pokud zjistíte, že hovor se nezakládal na pravdě okamžitě kontaktujte Policii České republiky na linku 158.

 Převzato z webu www.cesbrod.cz (článek ZDE)

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Čtvrtek, 04 Srpen 2016 13:28
 
Nápad trestné činnosti OOP Český Brod 2015 PDF Tisk Email

 

Nápad trestné činnosti Obvodní oddělení Policie ČR - Český Brod za rok 2015

Údaje poskytnuty: Policie ČR - OOP Český Brod

 

2015/měsíc 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2015-TČ 38 29 25 20 43 13 25 21 23 22 11 25
2015/měsíc 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2015-PŘESTUPKY 87 139 206 167 119 212 204 175 153 50 80 82

2015 OOP Český Brod nápad TČ

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Středa, 27 Leden 2016 20:24
 
Zadržení osoby 2015 PDF Tisk Email

Zadržení osoby

Dne 23.12.2015 v 9:40 hod. hlídka MP provedla asistenci s OOP Č.Brod při zadržení nebezpečné osoby dle § 76 odst.1 tr.řádu na základě souhlasu státního zástupce OSZ Kolín. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nebezpečného ozbrojeného pachatele hlídka MP se služebním psem Xaverem prováděla vnější kontrolu bytového domu při samotném zákroku PČR.

ZDROJ: http://www.cesbrod.cz/item/zadrzeni-osoby

mpcb2015

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pondělí, 28 Prosinec 2015 22:05
 
Vařili drogy v Milovicích PDF Tisk Email

Vařili drogy v Milovicích
 v opuštěném objektu nedaleko služebny policie!

 Milovice - V krátké době podruhé odhalili policisté organizovanou skupinu, která vařila a prodávala pervitin.

Jeden muž vařil, druhý mu pomáhal a žena prodávala.

img-20150715-215412 denik-605

Takové bylo rozložení sil ve skupině výrobců a dealerů pervitinu, které v těchto dnech zadrželi policisté v Milovicích. Při domovní prohlídce v bytě, který se nachází v rekonstruovaných důstojnických objektech za současnou služebnou obvodního oddělení milovické policie, zabavili kromě kompletní varny i 50 gramů drogy. Pervitin přitom vařili o kus dál v opuštěných objektech.

Kriminalisté skupinu sledovali delší dobu. Po měsících pozorování a sbírání důkazů zasáhli 15. července. „Zadrženy byly za pomoci zásahové jednotky tři osoby. Dva muži ve věku 28 a 33 let, žena ve věku 36 let. Hlavním vařičem byl nejmladší z nich," uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Kriminalisté zatím upřesňují množství drogy, kterou skupina uvařila a prodala. Jisté je to, že gram pervitinu prodávali za běžnou cenu 1 tisíc korun. Oba muži jsou stíháni vazebně, žena je vyšetřována na svobodě. Všem hrozí za nedovolenou výrobu a distribuci drog v krajním případě až 5 let vězení. Další skupinu rozprášili už v dubnu

Jinou organizovanou skupinu, která se zabývala výrobou a distribucí drog, kriminalisté pozatýkali už v dubnu letošního roku. Jednalo se o celkem 10 osob. Hlavní organizátor žil v poděbradské čtvrti Kluk. Jeden z vařičů ovšem bydlel také v Milovicích.

Část skupiny dojela za hranice do polských lékáren nakoupit potřebné léky k výrobě pervitinu. Zatímco u nás je tento lék ve větším množství nedosažitelný, polské zákony k němu umožňují volný přístup, čehož skupina využila. Vařilo se nejen v Milovicích, kde sídlil jeden ze zadržených vařičů a kde také byla varna zajištěna, ale na různých místech. „Drogu vařili například na pokojích hotelů a ubytoven," uvedl Michal Dupák, vedoucí kolínské kriminálky, která případ zaštiťovala. Varna byla totiž mobilní.

 Pervitin nalezený v milovickém bytě   Autor: Policie ČR

Hotová droga, navážená a zabalená 
v pytlících po příslušných dávkách, putovala prostřednictvím dealerů do Poděbrad, Milovic, Čelákovic, Brandýsa a Českého Brodu. Podle výsledků šetření skupina uvařila a prodala nejméně jeden kilogram pervitinu. Při ceně jeden gram za jeden tisíc korun lze jednoduše spočítat, že si touto činností mohli vydělat přibližně jeden milion korun.

 Autor: Miroslav Jilemnický
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/zlociny-a-soudy/varili-drogy-v-milovicichv-byte-za-sluzebnou-policie-20150721.html

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Středa, 22 Červenec 2015 14:57
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 1 z 6

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197