Až to přijde, tak vám nikdo nepomůže. Přihlašte se k nám na Sebeobranu už teď.

Kurzy první pomoci
První pomoc u dětí 2016 PDF Tisk Email

2016 PP u dětí v3.1

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Úterý, 31 Květen 2016 19:32
 
Kurz první pomoci - 2014/2 PDF Tisk Email

PP kurz2014

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Úterý, 28 Červen 2016 09:04
 
ZŠ Pečky - Kurz PP PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bc. Metoděj Málek   

Kurz první pomoci - ZŠ Pečky

    V měsíci květnu 2014 naše občanské sdružení zorganizovalo Kurz první pomoci pro základní školu v Pečkách. Tentokrát nejen za účasti záchranáře ze Středočeské záchranné služby, ale i příslušníka Policie ČR. Kurz byl tak nejen teoretickou a praktickou ukázkou první pomoci, ale byl doplněn i zajímavými postřehy z poskytování první pomoci a nejednou zajímavou příhodou ze služby. Důležitým tématem byla taktéž spolupráce všech složek záchranného integrovaného systému a to nejenom při řešení mimořádných situací.

zspecky2014     zspecky2014 1    

     Po krátkém představení odborných lektorů kurzu byli přítomní žáci seznámeni s tím, jak bude kurz probíhat a co od nich budeme požadovat. Jejich překvapivé velké nasazení již od samotného začátku bylo možná ovlivněno snahou uspět v závěrečném praktickém a teoretickém testu, který jsme si připravili na konec konání kurzu. Kurz byl rozdělen na teoretickou a praktickou část, kde měli žáci nejenom připravenou resuscitační figurínu zvanou „ADAM“ k praktické ukázce provádění resuscitační techniky, ale mnoho dalšího zdravotnického materiálu. Na vlastní kůži žáci pocítili, jak složité a namáhavé je provádět resuscitaci. Dále si při praktické ukázce vyzkoušeli, jak se zachovat v případě mimořádné situace a umět na ni adekvátně zareagovat. Nešlo tak pouze o poskytnutí první pomoci, ale i o správné vyhodnocení toho, jak pomoci v takových situacích. K tomu nám posloužila připravená modelová situace. Žáci byli např. trénováni v první pomocí v případě zlomenin, krvácení, bezvědomí, stabilizované poloze, v již zmíněné resuscitaci a mnoho dalších situací. Samotní žáci se velmi aktivně zapojili do praktického nácviku a doslova bombardovali instruktory dotazy a doplněními. Bylo znát, že již někteří žáci v minulosti kurz první pomoci absolvovali nebo se alespoň zúčastnili aktivit s tím spojených. Nával informací a praktických ukázek byl pro žáky dosti obsáhlý a tak se velmi pozitivně projevil v závěrečném testu. Všichni žáci jej absolvovali na výbornou.

 

   Závěrečné vyhodnocení kurzu první pomoci se změnilo v nekonečnou diskuzi nejenom o poskytování první pomoci, ale tak nějak o všem. To byl pro nás signál, že jsme děti opravdu zaujali a jeho uspořádání mělo smysl. Závěrem poděkujme vedení školy a pedagogickému sboru za možnost uskutečnění tohoto kurzu a za příslib na dalším pokračování naší osvětové činnosti, a to formou přednášky o omamných a psychotropních látkách.

    Máte-li zájem realizovat Kurz první pomoci a nejenom v této oblasti, neváhejte nás kontaktovat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na tel. 739 749 197

Fotogalerii neleznete ZDE

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pátek, 19 Září 2014 09:37
 
Kurz první pomoci - veřejnost PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bc. Metoděj Málek   

Kurz první pomoci pro veřejnost 

     Dne 23. února 2014, tentokrát ve spolupráci s T.J. Sokol Český Brod, realizovalo naše občanské sdružení Kurz první pomoci určený pro laickou veřejnost. A tak již po několikáté se náš odborný instruktor ze Středočeské záchranky setkal s občany Českého Brodu a prezentoval jim něco ze své činnosti, ale především základní prvky poskytování první pomoci. 

PP 2014 3   PP 2014 2

     Kurz byl rozdělen na teoretickou a praktickou část, kde si mohli účastníci ihned vyzkoušet získané vědomosti. Byli seznámeni s nejčastější formou první pomoci při situacích, se kterými se mohou setkat kdekoliv a kdykoliv. Jednalo se např. o krvácení, bezvědomí, stabilizovanou polohu, resuscitaci a mnoho dalších případů. Instruktor si díky svému poutavému vyprávění získal oprávněnou pozornost všech účastníků kurzu a tak s přibývajícím časem a po opadnutí drobné nervozity byl doslova pod palbou dotazů. Nejvíce musel vysvětlovat - či spíše vyvracet tvrzení tzv. „babských rad“, kdy každá rada je „přece zaručená a ozkoušená již od našich babiček“. Po vysvětlení a názorné ukázce sami dotazující uznali, že to asi nebude ta nejlepší správná první pomoc. Nejen od toho ty kurzy jsou… naučit se něco nového, ale zároveň si ověřit své znalosti. Poskytování první pomoci se neustále mění a tak co my jsme se učili za našich mladých let ve škole, již nemusí být pravda. Taktéž pomůcky a jiný lékařský materiál určený pro poskytování první pomoci se neustále vyvíjí a je neustále mnoho novinek v této oblasti, které nám několikanásobně usnadní poskytnutí první pomoci. Mezi takové pomůcky patří rozhodně i masážní figurína. Na té měli návštěvníci možnost vyzkoušet si resuscitaci a sami pocítili jak moc namáhavé a vyčerpávající je správně poskytnout masáž srdce.

PP 2014 1   PP 2014 4 

     Závěrem byli účastnicí okrajově seznámeni se zákony a nařízeními upravujícími poskytnutí první pomoci, respektive s tím, jaké hrozí následky v případě neposkytnutí první pomoci. Nakonec si všichni na modelové situaci mohli vyzkoušet jak postupovat při první pomoci. Nevěděli co je čeká, a tak museli reagovat na vzniklou situaci a poskytnout správně první pomoc. Právě napětí, strach a mnoho dalšího ovlivňuje správné rozhodování při poskytování první pomoci. DOVOLUJEME SI TVRDIT…JAKÁKOLIV POMOC JE LEPŠÍ NEŽ ŽÁDNÁ!
     Tentokrát se kurzu zúčastnilo na dvacet našich spoluobčanů z Českého Brodu a okolí. Musíme konstatovat, že se kurz vydařil a my děkujeme všem, kdo se kurzu zúčastnil. Pokud máte-li zájem realizovat Kurz první pomoci pro Vaše spoluobčany nebo ve škole, můžete nás kontaktovat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na tel. 739 749 197

Bc. Metoděj Málek
místopředseda sdružení

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Úterý, 04 Březen 2014 14:01
 
Kurz první pomoci 2014 PDF Tisk Email

Kurz první pomoci pro veřejnostKurz PP 2014

AddThis Social Bookmark Button
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197