Pocit bezpečí je jednou ze základních potřeb člověka.

Nejhorší řidiči v Českém Brodě PDF Tisk Email

Českobrodští řidiči patří k nejtrestanějším 

KOLÍN, KUTNÁ HORA - Nejméně ukáznění řidiči z Kolínska a Kutnohorska pochází již tradičně z Českého Brodu, naopak nejslušněji se jezdí na Čáslavsku. Vyplývá to z údajů o bodovém systému ke konci prosince loňského roku, který nyní vydalo ministerstvo dopravy. 

Největší problémy s kázní mají řidiči na Českobrodsku. Ilustrační foto.
Foto: Policie ČR

1366 šoférů přišlo o body na Českobrodsku, úředníci zde potrestali 11,33 procenta registrovaných řidičů. Český Brod se tak zařadil na druhé místo ve středočeském žebříčku nejméně ukázněných šoférů. Ve středních Čechách bylo Českobrodsko předstiženo jen Neratovicemi. Zde se proti pravidlům provinilo 12,37 procent evidovaných řidičů.

Ovšem plný počet 12 bodů úředníci v Českém Brodě "zkonfiskovali" ve 120 případech, což v rámci středních Čech představuje slušný průměr. Ohleduplní jsou naopak lidé, kteří usedají za volant na Čáslavsku. "Bodovým odečtem zde bylo potrestáno 1249 řidičů, tedy 7,65 procenta registrovaných řidičů," uvádí experti ministerstva dopravy.

Čáslavsko tak patří vedle Benešovska, Sedlčanska a Voticka ve Středočeském kraji ke třem regionům, s nejnižším poměrem bodovaných řidičů. Vybodovaných šoférů statistika na Čáslavsku registruje 99, i to patří k nejnižším číslům ve středočeském regionu.

4489 šoférům rozdali body kolínští úředníci, jedná se o devět procent zde registrovaných řidičů, což představuje středočeský průměr. Všech 12 bodů na Kolínsku ztratilo 332 delikventů. V Kutné Hoře se body rozdávaly v 2731 případech, potrestáno zde bylo 8,55 procenta evidovaných řidičů.

Českobrodští řidiči mají s kázní problémy tradičně, ke konci prosince roku 2012 zde o body přišlo 11,81 procenta registrovaných řidičů. Plných 12 bodů ztratilo 115 provinilců.

Autor: Jan Bohata, Kompletní článek ZDE 

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pátek, 07 Únor 2014 23:05
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197