Občanské sdružení poukazuje na aktuální problémy v Brodě po svém.

Spor o drogy 7.3.2012 PDF Tisk Email

V Českém Brodě pobodali na nádraží muže, údajně kvůli drogám

Český Brod – Nádraží v Českém Brodě zažilo v pondělí večer drama. Na místě zůstal pobodaný jednadvacetiletý mladík.

 „Došlo ke slovní roztržce čtyř osob, která následně vyústila v potyčku,“ popsala mluvčí středočeských policistů Soňa Budská. Spor se podle informací Kolínského deníku týkal drog.

Kolem nádraží bylo opravdu rušno. „Koukali jsme s manželem na zprávy, když najednou bylo slyšet sirény, pak už všude blikaly majáčky a byla spousta policistů,“ vyprávěla žena, která bydlí nedaleko nádraží.

Pobodaný mladík měl těžká zranění a byl v ohrožení života, proto na místě zasahovala i záchranná služba. Útočníci totiž na svého soka zřejmě vytáhli nůž.

Jednadvacetiletý mladík měl podle infoIlustrační fotormací Kolínského deníku po jejich útoku hned sedm bodných ran – většinu z nich na končetinách, zřejmě jak se bránil. Jednu z ran pak měl i v oblasti hrudníku.

„Kolegové muže zaintubovali a připojili k umělé plicní ventilaci,“ řekla Tereza Janečková ze Záchranné služby Středočeského kraje.
Sanitka ho pak převezla do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. „Mohu potvrdit, že jsme pacienta přijali a jeho stav je v tuto chvíli stabilizovaný,“ konstatovala mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Ilustrační foto Autor: Deník/Jan Vraný

Útočníkům hrozí až dvanáct let vězení. „Středočeský krajský vyšetřovatel obvinil muže a ženu ze zločinu loupeže s těžkou újmou na zdraví,“ vysvětlila Soňa Budská. Ve středu pak byl podán podnět na vzetí obou obviněných do vazby, o kterém rozhodne Okresní soud v Kolíně.

Autor: Martin Šnajdr (Kolínský deník)

Televizní pořad Krimi zprávy - 10. 3. 2012

* Reportáž o události začíná v čase 3:50min. Odkaz na reportáž ZDE

 

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Čtvrtek, 08 Listopad 2012 23:54
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197