Každý z náš může zadržet pachatele trestného činu, řekneme všem jak.

CP- prechody
Děti na přechodech 2015 PDF Tisk Email

Prechody 06 2015 verze2.1

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Středa, 17 Červen 2015 11:55
 
Děti na přechodech 2014 PDF Tisk Email

Děti na přechodech 2014

přechody2014

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Čtvrtek, 25 Září 2014 22:38
 
Bezpečný přechod pro naše děti? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bc. Metoděj Málek   

      Sdružení Českobroďák má několik projektů v oblasti bezpečnosti ve městě. Jedním z nich jsou Děti na přechodech. Projekt je realizován ve spolupráci s městem Český Brod. Jedná se o dohled na přechodech pro chodce poblíž školských zařízení v Českém Brodě.  Několikrát za rok se v rámci prezentace tohoto projektu snažíme zvýšit frekvenci dohledu. Během krátkého období se na problémových přechodech ve městě vystřídá většina členů sdružení a několik jeho sympatizantů.

Projekt běží od počátku založení sdružení a po celou dobu realizace se prostřídalo i několik našich spoluobčanů z Českého Brodu. Po jeden čas na přechodech dohlíželi občané registrovaní na úřadu práce. Nicméně po celou dobu trvání projektu v něm figuruje jedno jméno - paní Hana Sixtová, která dohlíží na přechodu v ulici B. Smetany každý den. Všichni ji už znají, jak děti, rodiče a v neposlední řadě i řidiči. Proto jsme se rozhodli Vám přinést krátký rozhovor s paní Sixtovou. Stejné otázky jsme položili paní Kateřině Saskové, která podpořila dohled na přechodech poprvé (viz. www.ceskobrodak.cz).

Odpovědi paní Sixtové:

  1. Jak jste se dozvěděla o možnosti dohlížení na přechodech? Asi před dvěma lety na webových stránkách Českého Brodu, kde byl reklamní plakát, že se hledají dobrovolníci.
  2. Proč jste se rozhodla vykonávat tuto činnost? Protože hlavně po ránu bývá v určitých místech chaos - na přechodech poblíž škol, u zastávek autobusů, kde děti vystupují. A jelikož mám dva školáky doma, vidím, co dokáží, když jdou do školy.... a abych taky trochu umravnila řidiče!
  3. Co vás nejvíce překvapilo při dohledu na přechodech (negativní/pozitivní reakce)? Nervózní řidiči, nepozorné děti, které vyletí z autobusu a ženou se do školy hlava nehlava bez rozhlížení. Taky to, že někteří lidé mají za to, že přednost na přechodu je stoprocentní. Zase naopak, některé maminky toto uvítaly, že je ten přechod "hlídaný", že mohou obzvlášť prvňáčky pustit samotné.
  4. Jaký je Váš názor na tento projekt sdružení Českobroďák? Určitě je to přínosem, že se někdo chce starat o bezpečnost dětí při přecházení. Ale chtělo by to, aby těch lidí bylo víc. Nestačí, aby bylo zajištěno jen jedno místo. Míst je v Brodě více, kde by to chtělo pomoct. Projekt je to určitě super a věřím, že nás bude víc!
  5. Budete pokračovat v této činnosti nadále? Určitě budu v této činnosti pokračovat. Mně se to líbí. Rychle to utíká. Děti už mne tam znají a řidiči taky.

Odpovědi paní Saskové:

  1. Jak jste se dozvěděla o možnosti dohlížení na přechodech? V minulém roce jsem viděla hlídání přechodů a zajímalo mě, jestli se můžu zúčastnit.
  2. Proč jste se rozhodla vykonávat tuto činnost? Dle mého názoru jde o bezpečí našich dětí a podporu jejich výchovy.
  3. Co vás nejvíce překvapilo při dohledu na přechodech (negativní/pozitivní reakce)? Dospělé osoby na přechodech nejsou ukázněné, chodí mimo přechod, ale pozitivní je například ohleduplnost některých řidičů.
  4. Jaký je Váš názor na tento projekt sdružení Českobroďák? Je to velmi správné, souhlasím s takovými akcemi.
  5. Budete pokračovat v této činnosti nadále? Ano. 

CIMG6917-web    CIMG6924-web 1

 KOMPLETNÍ FOTOGALERII NALEZNETE ZDE

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pondělí, 08 Červenec 2013 14:59
 
Děti na přechodech 2013 PDF Tisk Email

Děti na přechodech 2013

Deti na prechodu

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pátek, 31 Květen 2013 16:16
 
Děti na přechodech 2012 PDF Tisk Email

Děti na přechodech 2012

Opakovaně se na Vás obracíme zda se nechcete aktivně zapojit do našeho projektu a zlepšit tak bezpečnost na přechodech u škol.

Praktické zkušenosti si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo v komentářích u článku na webu města.

 Fotogalerie Děti na přechodech 03/2012

WEB Města Český Brod

přechody pro chodce - 2 verze - barva

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Sobota, 18 Srpen 2012 17:27
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197