Za Evropu bez válek a Český Brod bez drog

Pršet nebude PDF Tisk Email

Pršet nebude, to je objednané, říká Roman Bezouška

Roman Bezouška

http://g.denik.cz/images/sprite-v.png) 0px -546px repeat-

29.7.2014 11:38

Kostelec n. Č. l. V Kostelci nad Černými lesy je na 5. září naplánovaný Bigbeat pro Maxima. Předprodej na dobročinnou akci již začal a přípravy jsou v plném proudu. Povídali jsme si s organizátorem celé akce, jak to bylo od počátku do teď? Jak ho napadlo zorganizovat koncert a jak je to složité?

 
 
 

Jak vás napadlo zorganizovat akci a výtěžek věnovat nemocnému Maximkovi?

Již nějakou dobu jsme doma přemýšleli jak rodině pomoci nějakým významnějším způsobem, než běžnou přátelskou návštěvou, která ne vždy je ze zdravotních důvodů možná. Zorganizovat akci, která by zapojila do podpory i širší veřejnost, tak byla výsledkem laborování s danou situací.

Proč zrovna hudbení akce?

Vzhledem k tomu, že kromě své profese, sekání trávy na zahradě a hudby se ničím jiným nezabývám, jsem jinou volbu ani neměl. A myslím, že uděláme Maximkovým rodičům větší radost, nežli například benefičním během. Před narozením dětí jsme společně hodně jezdili na rockové koncerty. Věřím, že budou moci alespoň na chvilku odskočit z domova a přijít se podívat.

Akce je naplánovaná na září. Od kdy však trvají přípravy?

První myšlenky proběhly v srpnu 2013. Tehdy jsem také slýchával problémy spojené s cestováním do nemocnice. Celý podzim probíhaly jednání a sběr informací o tom, co vlastně by mohlo být v našich silách. Naplno jsme přípravy rozjeli v listopadu, což se později ukázalo, že už je hodně pozdě. Museli jsme posunout termín z června 2014 na onoho 5.září. Momentálně jsme ve zhruba dvou třetinách příprav. Snad vše potřebné stihneme.

Bylo těžké zorganizovat celou akci?

Časově náročné určitě ano. Těžké ne.

Již je známo, které kapely budou účinkovat. Jak jste je oslovoval?

My jsme hlavně chtěli, aby na akci vystoupily kapely, které mají s černokosteleckem nějaké spojení, nebo se přímo s Čejkovskými znají. Takže jsme vybírali podle místa, bydliště, zkušeben a pohybu členů kapel.

Byla nějaká kapela co odmítla? Proč?

Ano, byly dvě. Měly v daný termín plný diář, což je pochopitelné.

Co všechno ještě musíte zvládnout přichystat?

Momentálně ladíme, koordinaci všech subjektů na daný den. Aby vše navazovalo tak jak má. Řešíme bezpečnost festivalu a začala propagace a prodej vstupenek.

Jakou očekáváte návštěvnost?

Očekáváme plné pivovarské nádvoří, to je jasné.

Může akci ohrozit počasí nebo jste na to připraveni?

 Potřebnou kapacitou jsme si nemohli dovolit vnitřní prostory. Ale pršet nebude, to je objednané. Nicméně na nepřízeň počasí připraveni budeme. Návštěvníkům se pláštěnka do batohu vejde a bláto na dlažbě nádvoří z deště nehrozí. No a proti větru je nádherný prostor pivováru také krytý.

 

Autor: Lucie Mašínová (Kolínský deník)

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Úterý, 12 Srpen 2014 16:17
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197