Jednotlivce nikdo neposlouchá, ale skupinu již musí.

4 tuny víček pro Maxima PDF Tisk Email

Téměř 4 tuny víček zajistily finanční pomoc pro Maxima

S nakládáním pomáhali i dobrovolní hasiči

 

dnes 12:07

Kostelec n. Č. l. „Víčka jsou odvezená a peníze na účtu," oddychla si radostně Jana Havelková, místostarostka Kostelce nad Černými lesy.

 
 
 

Autor: Jana Havelková

Minulý týden totiž finišovaly přípravy na odvoz nasbíraných víček pro nemocného Maximka a nakonec byl odvoz také zrealizovaný.

„Nakonec se odvezlo 3 700 kilogramů víček, za které jsme pro Maximka dostali 22 200 korun," řekla Havelková. Podle jejích slov jde o finance, které pro Maxima získalo mnoho lidí zhruba během půl roku.

  1. minulém týdnu jsme vás informovali o tom, že černokostelečtí vybírají nejvhodnější firmu, která víčka vykupuje. Tak, jak Havelková předesílala, nakonec víčka byla odvezena do Ostravy, kde nabízeli nejvýhodnější podmínky.
  2.  Havelková potvrdila, že firmadaleké Ostravy nabízí 6 korun za kilogram víček a navíc nabízí odvoz víček z  sběru do firmy . „A v tomto ohledu jsme prodejní, kdo dá více, dostane naše víčka," usmívala se Havelková. S nakládáním víček pomáhali černokostelečtí dobrovolní hasiči pod vedením Šárky Žylové i zaměstnanci organizační složky města. „Chyběly ruce na nakládání, takže naši hasiči i pánové od pana Valenty splnili funkci přítele na telefonu. Vůbec neváhali a přispěchali na pomoc," pochvalovala si solidárnost Havelková.

Na závěr ještě prozradila malou perličku z nakládání a odvozu víček. „Řidič kamionu věděl pouze, že má jet do Kostelce nad Černými lesy, ale nákladem byl mírně překvapen," prozradila úsměvnou historku místostarostka.

Víčka jsou tedy odvezené, rodina získá tolik potřebné  pro svého milovaného syna. Tím však nic nekončí. Pomáhat Maximkovi  každý dál. To potvrdila také Havelková, která se v této věci velice angažuje.

„Sbírka pokračuje, prostor v Sokolovně je opět prázdný," sdělila černokostelecká místostarostka.

 

Autor: Lucie Mašínová

Kompletní článek ZDE

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Úterý, 23 Červenec 2013 18:44
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197